Pastnieks

Tārgalē, Puzē, Usmā, Zirās, Popē pamazām visur tiek slēgtas pasta nodaļas.
“Zemā pasta pakalpojumu pieprasījuma dēļ Ventspils novada Tārgales pagastā no 13. decembra tiek mainīts pasta nodaļas darbības modelis, atrašanās vieta un darbalaiks, pielāgojot to iedzīvotāju reālajām vajadzībām.”
“Ņemot vērā niecīgo pasta pakalpojumu pieprasījumu Popes pasta nodaļā, kas rada Latvijas Pastam ikgadējos zaudējumus ap 4000 eiro apmērā, tiek mainīts pasta nodaļas darbības modelis un darbalaiks” Un tā par visām pasta nodaļām. Nesaprotu, vai valsts uzņēmuma galvenais mērķis ir nest peļņu vai nodrošināt iedzīvotājus ar pakalpojumu. Tāpat ar vilcieniem un autobusiem. Pārāk maz pasažieru, slēdzam. Te nāk atmiņā laiki, kad vandījāmies pa Itālijas čuhņām. Autobuss ar trīs pasažieriem. Vilciens ar 5 pasažieriem. Bet viss notiek un čuhņas nav galīgi izmirušas.
Lasot par pasta nodaļu slēgšanu, atcerējos filmu “Pastnieks”ar Kevinu Kostneru galvenajā lomā. Filma nekāda, bet galvenā doma, ka civilizācijas atdzimšana pēc katastrofas sākās ar pastnieku. Nemaz tālu nav jāskatās. Vajadzīgs tik tāds stiprāks Saules uzliesmojums, nu tāds kā 1859. gada Keringtona notikums, un esam, ne gluži akmens laikmetā, bet pastnieks noteikti atkal būtu vajadzīgs. Minētais Keringtona notikums iestājās 1859. gada septembrī, kad Zemi tiešā trāpījumā skāra vairāki spēcīgi koronālās masas izvirdumi. Ziemeļblāzmas tika novērotas visai tuvu ekvatoram. Spēcīgās ģeomagnētiskās vētras radīja traucējumus telegrāfa līnijās visā Eiropā un Ziemeļamerikā. Atsevišķās stacijās izcēlās pat ugunsgrēki. Dega telegrāfa stabi.
2012. gada 23. jūlijā uz Saules notika koronālās masas izvirdums, kurš pēc zinātnieku domām bija pat stiprāks par Keringtona notikumu. Par laimi netrāpīja Zemei. Iedomājaties, kas būtu, ja trāpītu. Ja nobruktu visas Zemes elektroniskās sistēmas. GPS, internets, mobilie sakari, gan jau ar elektrību arī būtu problēmas…. Viss no jauna sāktos ar pastnieku.😀

This entry was posted in Dažādi. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *