Ceļojumu piezīmes

Jau daudzus gadus interesējos par seno vēsturi. Pareizāk sakot, par vēsturi, par to, ko neraksta mācību grāmatās, tā saukto alternatīvo vēsturi. Uz Zemes atrod milzums daudz artefaktu, kurus nevar izskaidrot tradicionālā zinātne. Pārsvarā fakti tiek noklusēti ar tekstu:” tā nevar būt tāpēc, ka tā nevar būt, jo citādi mums jāpārraksta visas grāmatas”. Tomēr ir cilvēki, kas meklē šos artefaktus un mēģina uzbūvēt dažādas teorijas, kā to visu izskaidrot. Visi pētnieki nonāk pie vienādiem secinājumiem. Uz Zemes senā pagātnē darbojusies tehniskā ziņā augsti attīstīta civilizācija. Ir daudz un dažādas teorijas par šo civilizāciju. Es esmu paleokontakta versijas piekritējs. Tas ir, uz Zemes viesojušies atnācēji no kosmosa. Šo teoriju aizsāka Ērihs fon Dēnikens jau 1968 gadā. Teorijai tagad ir dažādas variācijas. Es pieturos pie versijas par augsti attīstītas civilizācijas pārstāvju grupiņas, kura bija spiesta apmeklēt Zemi. Tā pagaidām visloģiskāk izskaidro visas dīvainības uz Zemes.

Interese neaprobežojas tikai ar grāmatu lasīšanu un filmiņu skatīšanos. Ceļojumos arī cenšamies apskatīt kaut ko interesantu no alternatīvās vēstures viedokļa. Tad ko esam redzējuši.

Vācija, Trīre. Pilsētu 15. gadā p.m.ē. dibināja romiešu imperators Oktaviāns. Mūsu ēras 293 gadā kļuvusi par Romas impērijas vienu no galvaspilsētām. Pilsētā ir saglabājušās ļoti daudz romiešu celtnes. 

Romiešu termas te esot bijušas.

Dīvainie kluči

Starp skaistajām, bet diezgan primitīvajām romiešu celtnēm restauratori salikuši šādus dīvainus klučus, vairāk piederīgus Ēģiptei. Izskatās, ka vienkārši restauratoriem trūcis ideju, kur tie patiesībā bijuši. Un ko viņi te vispār dara.

Netāli no Trīres amfiteātra mums sanāca mukt no lietus tuvējā mežiņā. Tur ieraudzījām vienkārši kaudzi ar apstrādātiem akmeņiem. Vienā no sadauzītajām kolonām bija šāds skaists zāģējums.

Nu nav nekāds augstās tehnoloģijas paraugs, bet vienalga interesanti vai bronzas zāģis vai bronzas trose dod tādu profilu. Bet galvenā interese no kurienes viņi te radušies. Nevienā celtnē nav izmantoti tādi pamatīgi akmens materiāli.

Itālija, Sirmione – Gardas ezera pērle.

Pussalas pašā galā atrodas  seno romiešu celtnes Grotto of Catullus. Oficiāli datētas ar pirmo gadsimtu p.m.ē. It kā bijusi bagāto veroniešu atpūtas vieta, tipa “dāča”. Varbūt, bet apmeklējot šo vietu , izložņājot visus stūrus, sabildējot bildes un pēc tam to visu apkopojot, rodas pārliecība, ka te kaut kas ir bijis  jau sen pirms romiešiem. Viss tas kompleks būvēts uz klintīm, bet vietām klintis veido neiespējamu konfigurāciju. Vietā, kur tūristu takas vairs neved, klintis veido 90 grādu leņķi. Neiespējami dabā izveidoties tādam stūrim.

Skats no satelīta ar dīvaino 90° stūri. Kompleksa virspuse tagad apstādīta ar kokiem, bet kādreiz, droši vien, izskatījies pēc futbola laukuma vai helikopteru nolaišanās laukuma. Klints nolīdzināta pilnīgi līdzena. Labajā pusē esošo šahtu nosaucu par “raķešu palaišanas šahtu”. Klintī izgrebta pilnīgi taisna šahta. Oficiāli romieši tur zirgus sējuši.

90° stūris

90° stūris. Izskatās kā ar gigantisku ekskavatoru klints izgrebta.

Tai pašā sienā trepītes uz nekurieni. Izskatās, ka kaut kas te bijis vēl pirms romiešiem un romieši uz šiem pamatiem uzbūvējuši savas celtnes.

“Raķešu palaišanas šahta” no kuras atzarojas šahtas uz bunkuriem zem “helikopteru nolaišanās laukuma”

Tā pati šahta kur zirgus sēja

Viens no bunkuriem. Uzmanību grīdai.

Arī iekštelpas iegrebtas klintī. Tās kolonas mūsdienu fufelis.

Iekštelpa

Arī visa kompleksa novietojums tāds dīvains. Kādi 15° novirzīti no ziemeļiem. Ja novelk taisnu līniju gar kompleksa malu, līnija novedīs kaut kur uz Grenlandi. Apmēram tur, kur pēc vienas teorijas bijis Ziemeļpols pirms globālās katastrofas sauktas par Lielajiem plūdiem.

Katrā ziņā Sirmione ir ļoti interesants objekts. Būtu interesanti izložņāt visas ejas un bunkurus. Diemžēl tūristam atļauts tikai tas kas atļauts.

Spānija, Maljorka – Con Pastila, neliels ciematiņš netālu no Palmas

Par šo objektu nav absolūti nekādas informācijas. Gadījās būt tuvumā un aizbraucām apskatīties.

Vietām akmenslauztuves kā akmenslauztuves.

Vietām gigantisks ekskavātors strādājis.

Viss jocīgākais tur ir objekts , kurš fotogrāfijās tā īsti neiekļuva. Bija spēcīgi norobežots, kaut gan tur viss ir aiz žoga un ja vienam pārkāpts vajadzēja iet tālāk. Bildē redzama daļa no jokainas nišas , kas it kā  veselā gabalā izņemta no vienas sienas. Bedres apakšā it kā durtiņas uz telpu klints iekšpusē.

Pašā apakšā durtiņas uz bunkuru. Tas bunkurs jeb “atpūtas telpa” tad bija vis tas jocīgākais visās akmenslauztuvēs. Priekš kam tāds ?

Spānija, Sagunto. Ja nav nekādu rezultātu tie arī ir rezultāti.

Ja te arī bijušas kaut kādas kāpnes, terases tad nekā no tā nav palicis. Drīzāk kaut kādas akmenslauztuves. Sagunto cietoksnis pilnībā restaurēt un tu nekā interesanta nav.

Spānija, Hativa. Internetā ienācās informācija, ka netālu no Hativas šeit  N 39° 1.815′   W 0° 27.697′ mētājas marmora bluķi. Apstrādāti tādi kā Eģiptē. Izskanēja versija, ka kalns netālu no Hativas ir piramīda un būvēta no šiem bluķiem.

Gadījās būt tuvumā. Tur no piramīdas nav ne smakas. Ja nu kaut kas megalītisks no tiem bluķiem būvēts, tad zem Hativas cietokšņa. Diemžēl šobrīd tur ir Disnejlenda tūristiem. Tas gan vēl bija laikā, kad Google Earth nebija tik laba izšķirtspēja. Šobrīd gan bluķus , gan kalnu labi var aplūkot mājās pie datora 🙂

Itālija, Valkamonicas ieleja. Lielākā petroglifu krātuve Eiropā. Datēti ar apmēram astoto gadu tūkstoti p.m.ē. Pavisam ap 300 tūkst. zīmējumu. Šī vieta nav ceļojumu maršrutos un rokasgrāmatās. Interesentiem kā atskaites punkts kalpo Itālijas ciematiņš Capo di Ponte. Ciematiņa abās pusēs kalnos noslēpušies 3 UNESCO Pasaules mantojuma parki ar klintīm un zīmējumiem.

Ar zināmu fantāziju šajos zīmējumos var saskatīt dinozaurus, kosmonautus, sniega moci, helikopteri, lidojošos šķīvīšus.

Mājiņa uz vienas kājiņas un jumītis uz jumta.

Trīs raķetes

Lauru vainags jau sen pirms grieķiem bijis zināms

Zirgs esot pieradināts ap 2000 g.p.m.e , riteni izdomājuši šumēri ap 3500 g.p.m.e.

Zinātnieki gan skaidro, ka viena daļa gravējumu tapuši daudz vēlāk. Kā to var noteikt, nav ne jausmas. Pēc gravējumu tehnoloģijas pilnīgi vienādi. Un nafig kādam pēc 6000 gadiem te vēl kaut kas jagravē.

Sniega mocis jeb Skaivokera graviplāns no “Zvaigžņu kariem”

Helikopters ar visu trapu.

Maziņš tyronasaurus rex

Kartē ir vēl daudzas interesantas vietas atzīmētas, kur gribētos aizbraukt. Protams, gribētos arī apskatīt vietas, kur augsto tehnoloģiju klātbūtne ir jau dokumentēta. Un, ja vēl skaista daba visapkārt, tā teikt, izjust dievišķā pieskārienu.