Ēģipte2

Abusir – 29°53’47.51″N, 31°12’16.42″E   3.km uz ziemeļiem no Sakaras.
Komplekss ar 14 piramīdām, daudzām mastābām un tempļiem. Joprojām tūristiem slēgts. Iekļūt var ar “kukuļu” palīdzību. Pārsvarā viss primitīvs faronu darbs. Bet Sahura piramīda celta uz senākas megalītiskas būves pamatiem. Sahura templī daudz mašīnapstrādes artefaktu. Ptahšepsesa mastabā ideāli izgatavoti granīta sarkofāgi un visa telpa izgatavota no ideāliem megalītiskiem blokiem. Dīvainākais ir tas , ka sarkofāgi gan no iekšpuses gan no ārpuses klāti ar alabastru, ģipšveida minerālu. Ideāli nopulētu granītu pārklāt ar ģipsi nav absolūti ne kādas jēgas ne no estētiskā , ne  praktiskā viedokļa. Ja nu vienīgi tas bijis nepieciešmas kaut kādu mērķu realizācijai. Ir versija , ka sarkofāgi ir kādas tehniskas ierīces sastāvdaļa, tipa kondensātors. Un kaut kādā veidā darbojas ar elektromagnētisko vai kādu citu mums vēl nezināmu enerģiju. Personīgi man nav šaubu , ka visas lielās piramīdas ir tehniskas ierīces.
Wiki

Abydos – 26°11’4.48″N, 31°55’7.93″E
Seti I templis – Farons Seti I uzbūvējis templi blakus Osirionam.Templis veltīts varenajiem ēģiptiešu dieviem Ptah, Osiris, Hor, Isida, Amon un Tot.  Viss Seti I templis nosēts ar fantastiskiem zīmējumiem, kas ataino dievu dzīvi.
Osirisa templis – pēc leģendām Dieva Osirisa kaps.Valdījis Ēģiptē pirms 10.tūkst. gadiem. Dievs Sets nogalinājis Osirisu un sacirtis gabalos. Dieviete Isida šeit apglabājusi Osirisa galvu. Šeit Osiris augšāmcēlies un kļuvis par viņpasaules “mūžīgās dzīves” caru. Osirions atrodas it kā bedrē, 15 m zemāk par Seti I templi. Ir versija , ka Seti I templis būvēts 10.tūkst. gadu pēc Osiriona uz tūkstošgadēs sakrātām nogulsnēm un faraons Seti I vienkārši atracis Osirionu. Osirionā  izmantotas augstas tehnoloģijas granīta apstrādē. Pašu Ēģiptiešu vissvētākā vieta Ēģiptē.

Edfu – koordinātes 24.977778, 32.873333
Slavenākais objekts Hora templis. Veltīt dievam Horam, Izīdas un Ozīrisa dēlam. Tempļa sienas klātas ar zīmējumiem un tekstiem no “laikiem, kad Ēģiptē dievi valdīja”.

Dendera – 60km uz ziemeļiem no Luksoras, koordinātes 26.165371,32.656399
Tempļu komplekss. Galvenais Hathor templis viss labāk saglabājies templis Ēģiptē. Mīlestības dievietes Hathor māja. Šajā templī atrasts unikālais Denderas zodiaks, šobrīd izstādīts Luvrā. Daudzi faraoni šo templi pārbūvējuši pēc savām vajadzībām. Pirmais esot bijis Hufu (Heopss). Alternatīvistu versija – Hathoras mīlas ligzdiņa , kur dieviete tikusies ar dieviem Hor un Tot. Tempļa jumts izgatavots no monolītiem desmitiem tonnu smagiem blokiem. Ir versija, ka jumts izmantots kā nolaišanās laukums dievu lidaparātiem. Par tempļa ievērojamo vecumu norāda arī ūdens novadsistēma, kas šībrīža Ēģiptes sausajā klimatā ir pilnīgi lieka.  Tempļa pagrabā slavenie lampiņu zīmējumi. Ieeja pagrabā atrodas tempļa tālākajā labajā stūrī un kādreiz bijusi noslēgta. Kā tāda slepena vieta ar instrukcijām kā strādāt ar dažiem dievu elektoagregātiem. Arī tempļa sienas nosētas ar zīmējumiem no dievu dzīves.

Abu Rawash – koordinātes 30.032222, 31.074722
Pyramid of Djedefre – ir divas versijas. Vai nu faraons Džedefre no kaut kurienes atvedis materiālus savas piramīdas izgatavošanai vai centies atjaunot kādu senu būvi. Apkārt piramīdas atliekām mētājās granīta bluķu atliekas. Rodas iespaids ka granīta bluķi mērķtiecīgi iznīcināti. Ja ņem vērā versiju par dievu kariņu varētu būt variants , ka piramīda iznīcināta kariņa laikā un Džedefre centies to atjaunot savām vajadzībām.

el-Lisht
Senusret I – 29°33’36.42″N, 31°13’16.27″E
Amenemhat I – 29°34’29.61″N, 31°13’30.57″E
Faraoni centušies saremontēt senas megalītiskas būves, iespējams piramīdas. Ka nekas prātīgs viņiem nav sanācis labi redzams fotogrāfijās.

Asuan (Aswan)- koordinātes 24° 4’36.90″N, 32°53’43.44″E
Granīta akmeņlauztuves. Iegūts granīts arī Gizas kompleksa celtniecībai un tas atrodas apmēram 800 km no Asuānas . Kā bloki atdalīti no klintīm nav skaidrs. Visas oficiāli atzītās tehnoloģijas izskatās stipri muļķīgas.


Sala Elephantine – Khnum templis – 24° 5’4.65″N, 32°53’9.66″E

Luksoras rajons

Karnak – tempļu komplekss 2,5 km no Luksoras. Milzīgo kompleksu faraoni būvējuši blakus vēl senākām celtnēm. Kaut ko remontējuši , kaut ko izārdījuši celtniecības materiāliem. Viss ievērojamākā celtne , no dievu pēdu meklētāju viedokļa, Granīta templis. Stipri līdzīgs Gizas Granīta templim. Būvēts no milzīgiem granīta blokiem. Vietām redzams primitīvs roku darbs, faraonu remonta rezultāts. Skaidri redzama atšķirība starp izgatavotāju un remontētāju iespējām. Daudz instrumentu pēdas ir uz dažādiem granīta vārtiem, obeliskiem. Uz obeliskiem zīmējumi , raksti izpildīti divās dažādās tehnoloģijās, vienkārši skrāpējumi un augsti kvalitatīvi gravējumi. Domājams, ka obeliski izgatavoti ilgi pirms faraoniem, tie tik tos novietojuši kaut kur savās celtnēs un ieskrāpējuši “tas ir mans “. Interesanta detaļa, nelieli urbumi, kaut kādu detaļu stiprināšanai 1 cm diametrā un 10 cm dziļumā. Urbumi ieiet granītā ne tikai perpendikulāri , bet 10-20 grādu leņķī. Pamēģiniet ar MEHĀNISKO rokas urbi ieurbt granītā slīpi. Urbis vienkārši noslīdēs. Izskatās , ka urbis gājis granītā kā sviestā. Vienkārši tik ātri , ka iztaisnot urbi nebija laika. Čik un caurums gatavs. Tas nekas ka šķībi, funkcionāli caurumam nav nozīmes šķībi vai taisni. Kāda te var būt runa par roku darbu.
Koordinātes – 25° 43′ 7″ N, 32° 39′ 27″ E
Wiki

Luksoras templis – Koordinātes 25.700595, 32.639793
Iztīrīts,sakārtots, restaurēts. Tipisks tūrisma objekts. Interesantas varētu būt dažas statujas, bet pārsvarā viss primitīvs vai visas pēdas aizslaucītas.

Ramesseum – 25°43’38.69″N, 32°36’38.24″E
Interesanta granīta it kā Ramzeza statuja un dažas būves blakus. Pārējais viss primitīvs. Ramzesa statujas postamenta svars apmēram 350 tonas. Paša sadauzītās statujas svars apmēra 1000 tonnas. Izgatavošanas kvalitāte ļoti augsta. Versija, ka Ramzes II savu templi būvējis apkārt kādai dievu statujai.

Karaļu ieleja (Valley of the Kings) – koordinātes 25°44’24.94″N, 32°36’5.29″E
Milzīgs klintīs izcirstu alu un eju komplekss.  Faraoni šīs ejas izmantojuši kā kapuvietas. Eju sienas apstrādātas ar apmetumu uz kura izveidoti dažādi ar konkrēto faraonu saistīti zīmējumi. Arī paši sarkofāgi primitīvi izgatavoti – pilnīgi atbilst faraonu laiku iespējām. Bet ir versija ka pašas ejas izveidojusi augsti attīstītā dievu civilizācija ilgi pirms faraoniem. Kaut kāds bunkurs , patversme. Par to liecina dažādas pazīmes. Visas ejas ir būvētas pēc standarta izmēriem, ejas izskatās nepabeigtas, darbi pamest pusratā. Nepabeigtajās ejās un vietās bez apmetuma NAV nekādu darbarīku pēdas. Ne kaltiņu, cirtņu, ne  mašīnu, frēžu. Tas nebūtu iespējam ja ejas būtu izcirstas ar rokas instrumentiem. Daudzas ejas slēgtas tūristiem, jo tur nav nekā interesanta. Tieši šajās ejās , ko nav restaurējuši, apstrādājuši faraona meistari var redzēt, ka ejas jau izcērtot bijušas salīdzinoši taisnām sienām uz kurām nav instrumentu pēdas. Sienās ir caurumi, klints vietām nobirusi , tas nevarētu notikt ja klinti apstrādātu ar kaltiņu. Vizuāli tas viss izskatās pēc kāda milzīga kalnrūpniecības kombaina darba. Par to liecina arī akmeņi kas lielā daudzumā ir kaļķakmens klintīs. Ir dažas kapeņu ieejas kur skaidri var redzēt kaltiņu pēdas. Tur akmeņi izvirzās no kaļķakmens klints, kas normāli pie roku darba. Nepabeigtajās ejās akmeņi nogriezti līdz ar kaļķakmens sienu, kā ar milzu frēzi. Pie daudzām “kapenēm”pat nevar normāli piekļūt, kur nu ienest sarkofāgu. Kamdēļ faraoni lai būtu būvējuši šādas neloģiskas ejas? Jā un visā kompleksā ļoti kategoriski aizliegts fotografēt. Nez kāpēc ? Kā krievu pētnieki tika pie bildēm un viss sīkāk krievu val. šeit

Karalieņu ieleja (Valley of the Queens) – koordinātes 25°43’37.39″N, 32°35’32.85″E
Ap septiņdesmit faraonu bērnu un sievu kapuvietām.  Tāpat kā Karaļu ielejā izcirstas klintīs.

Memnona kolosi – koordinātes 25°43’13.75″N, 32°36’37.62″E
Wiki
20 m augsti , 750 tonnas smagi novietoti uz 500 tonnu smagiem pjedestāliem. Izgatavoti no viengabala kvarcīta bluķiem. Aizmugurējā daļa vertikāli 20m pilnīgi taisna uz augšu.Kā tas paveikts nav skaidrs. To izdarīt stipri problemātiski pat ar mūsdieni tehnoloģijām.Visticamāk dievu mašīnu darbs. Mērķtiecīgi iznīcinātas sejas.

Hatshepsutas templis ( Hatšepsutas) – koordinātes 25°44’16.99″N, 32°36’24.03″E
80 %  mūsdienu restaurācija. Nekā alternatīva.

Abu Simbel – koordinātes 22°20’12.73″N, 31°37’32.15″E
Pilnīgi iepējams, ka tempļi ir Ramzeza II laiku roku darbs.

Noslēgumā daži citāti

“Neviena no senajām tautām nekad nav piesavinājusies panākumus , ko viņiem piedēvē mūsdienu vēsturnieki. Arī ēģiptieši. Viss ir dievu dots. Senās būves, kas izkaisītas pa visu Ēģipti ir bijušas dievu mājas, ko cilvēki saukuši par tempļiem vai inženiertehniskas būves kaut kādu konkrētu lietu veikšanai. Tā senie ēģiptieši savas civilizācijas uzplaukuma laikā šīs senās celtnes atrada ļoti sliktā stāvoklī un gluži kā konstruktoru mēģināja atjaunot savu dižo dievu mājvietas izmantojot materiālus kas mētājās apkārt…”

Fragments no Andreja Skļarova grāmatas “Seno Ēģiptes dievu civilizācija”

2 Responses to Ēģipte2

  1. Gisli says:

    mja!Tur jau nav skaic kā šodien kautko tādu izfrēzēt granītā.Vismaz man ne.Pats esmu bijis Leidskalniņa Koraļu pilī,Floridā,kā izsakās ka viš atklājis piramīdu celšanas noslēpumu,nu mans pārsteigums tur bija ka Eds spējis pārvietot šos gigantiskos bluķus bes ceļamkrāniem bet kautkā citādi,izmantojot tipa kautkādu magnetismu!!!

  2. seniors55 says:

    es te negribu daudz spriedelēt,neēsmu ēģiptologs un nepārvaldu rakstību,bet ir divas filmas zvaigžņu vārti,kreiseris galaktika.nezinu, bet lielos vilcienos viss kaut kā velk uz to.domāju tā darvina teorija ir pupu mizas.tas ka mēs daudz ko nezinām ,nenozīmē ka mēs to neuzzināsim.ja vien nedomāsim loģiski—un atbildīgi par visu ko darām,nepaies nemaz tik liels laika posms varbūt2-3 gadi,un daudz kas atklāsies.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *