Itālija

Visinteresantākie objekti atrodas Itālijas lielajās salās Sardīnijā un Sicīlijā . Bet arī Itālijas otrā galā starp Komo un Gardas ezeru ir atrasti interesanti objekti. Klinšu zīmējumi Valcamonica. Wikipedia, 360 grādu panorāmas foto , koordinātes 46° 1′ 26″ N, 10° 21′ 0″ E. Datēti ar apmēram astoto gadu tūkstoti p.m.ē. Pavisam ap 300 tūkst. zīmējumu. Nu lūk, pirmatnējie cilvēciņi sazīmējuši klintīs visu ko interesantu. Medniekus , stirnas u.t.t un kaut kādus lidojošus objektus, lidojošos šķīvīšus un vēl daudz un dažādus objektus , ko var tulkot kā tik vēlās. Interesanti, kur pirmatnējais cilvēciņš būtu redzējis kosmonautu vai lidojošo šķīvīti? Aizdomas, ka tajos laikos tie tur ir lidinājušie un kaut kādas pēdas varētu būt palikušas arī citur.
Izdevās arī man apmeklēt šo interesanto vietu. Šī vieta nav ceļojumu maršrutos un rokasgrāmatās. Interesentiem kā atskaites punkts kalpo Itālijas ciematiņš Capo di Ponte. Ciematiņa abās pusēs kalnos noslēpušies 3 UNESCO Pasaules mantojuma parki ar klintīm un zīmējumiem.

Kāds cits aizdomīgs objekts, kurš iekļaujas mūsu ceļojuma maršrutā atradās samērā ātri.

Sirmione – Gardas ezera pērle. Kordinātes 45°29′33″N 10°36′30″E
Pussalas pašā galā atrodas  seno romiešu celtnes Grotto of Catullus. Oficiāli datētas ar pirmo gadsimtu p.m.ē. It kā bijusi bagāto veroniešu atpūtas vieta, tipa “dāča”. Varbūt, bet apmeklējot šo vietu , izložņājot visus stūrus, sabildējot bildes un pēc tam to visu apkopojot, rodas pārliecība, ka te kaut kas ir bijis  jau sen pirms romiešiem. Viss tas kompleks būvēts uz klintīm, bet vietām klintis veido neiespējamu konfigurāciju. Vietā, kur tūristu takas vairs neved, klintis veido 90 grādu leņķi. Neiespējami dabā izveidoties tādam stūrim. Nedomāju, ka romieši būtu kaluši milzīgu daudzumu klints, lai izveidotu, no mūsu skatu punkta, pilnīgi bezjēdzīgu stūri. Varbūt kādam bijusi vajadzība pēc šāda stūra, vai varbūt akmeni viņi apstrādājuši tik viegli, ka pāris simtu tonnu aizvākuši, lai būtu smuki. Arī kreisajā pusē klintī visa kompleksa garumā izrubināta aiza. Perfekti taisna eja, no kuras atzarojas visādas pazemes ejas. Pēc oficiāliem datiem , tur romieši zirgus sējuši, sviests pilnīgs. Izgrebt milzīgu aizu, lai zirgus piesietu. Raķešu palaišanas šahta, joks 🙂 Arī pie 90 grādīgās sienas interesants objekts. Klintī izcirstas trepītes, kuras ved nekur. Tur augšā bijis kaut kas cits, kas romiešu laikos tur vairs nav bijis. Pat modernā “restaurācija”tās trepītes nevar noslēpt. Visa tā kompleksa augšpuse ir kā milzīgs futbola laukums jeb varbūt nolaišanās laukums. Mūsdienās tur sastādīti koki un iesēta zāle, bet būtu interesantu redzēt , kā tā klints dabūta perfekti līdzena.
Diezgan daudz tur mūsdienās “restaurēts” . Tās lielās arkas mūsdienu restaurācija, un man liekas , ka nekas tāds tur romiešu laikos nav bijis , nu pilnīgi neiederas . Lielos akmens klučus, protams, mūsdienu restaurātoriem nav bijis kur nolikt. Romiešu konstrukcijā tie neiederas pilnīgi. Tā nu viņi tur mētājas, kur pagadās – tā tālāk no tūristu takām. Tad tur arī šo to interesantu var ieraudzīt. Perfekti apaļš caurums vienā klucī, otrs ar kaltiņiem paplašināts. Kur romieši pazaudēja urbi? Maza caurumiņa iekšpusē vēl kaut kāda konstrukcija. Viens caurums izskatās it kā apdedzis vai ar kaut kādu skābi apstrādāts. Ideālās līnijas, fāzītes, kuras ar kaltiņiem būtu pagrūti izveidot. Un vai senajiem celtniekiem būtu šīs fāzītes tik vajadzīgas, lai ieguldītu tur milzīgu roku darbu ? Vispār šajā objektā jautājumu vairāk nekā atbilžu…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *